Pobórka Wielka ma 590 lat

Data: 16-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pobórka Wielka ma 590 lat

Pobórka Wielka może się pochwalić wielką, wspaniałą historią. Trwające już niemal sześć wieków dzieje miejscowości to czas, w którym trudności przeplatały się z radościami, jak w życiu. Wydarzenia z przeszłości udowadniają jednak, że byli i obecni mieszkańcy Pobórki to ludzie przedsiębiorczy, pracowici i dobrze zorganizowani.

Jubileuszowe obchody z okazji 590-lecia Pobórki Wielkiej (gmina Białośliwie) miały kilka wymiarów – modlitewny, oficjalny i festynowy. Każdy z nich posiadał swoją wagę i cieszył się dużą popularnością. Życzenia w stronę jubilata popłynęły także ze strony władz powiatu. Dodać należy, że patronat nad wydarzeniem sprawował Eligiusz Komarowski – starosta pilski. Na ręce sołtysa wsi, Ludwika Zdrenki, dobre słowa w imieniu samorządu powiatowego przekazali: przewodniczący rady Kazimierz Wasiak, wicestarosta Stefan Piechocki oraz radna Agnieszka Mrotek.

- Jest mi bardzo miło, że mogłem uczestniczyć w tej doniosłej uroczystości. Pobórka Wielka to wspaniała miejscowość, którą tworzą niezwykle pracowici, pełni zaangażowania społecznicy. Mieszkańcy, żyjąc teraźniejszością, nie zapominają o historii i ludziach, którzy tutaj przebywali przed nimi. Dzięki ich pracy, na przestrzeni lat zostało zrealizowanych wiele inwestycji.  Serdecznie gratuluję dostojnego jubileuszu i życzę wielu kolejnych – powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.